Формулювання цілей на рік

Гайд: як зробити карту бажань на 2023 рік

05 січня, 2023
6249
7 хв.
Smile 0 Love 5 Ha-ha 0 Woow 0 Cry 0 Evil 1

Січень – місяць, коли треба ставити цілі на рік, мріяти, робити візуалізації та планувати роботу. Астрологи кажуть, що перші 12 днів найсильніші енергетично, тому це найкращий час, щоб створювати карту бажань. Психологи також кажуть, Новий рік – чудовий привід проаналізувати своє життя та сформувати плани.

 

Команда Enjoy The Wood вирішила розібратись, як зробити карту бажань, який алгоритм та що з нею потім робити. Пропонуємо разом помріяти та сформувати цілі на майбутній рік.

Карта візуалізації

1. Створення затишку вдома 


Постановка цілей та формування бажань – енергетично сильний та важливий момент. Ми чесно зізнаємось собі, які наші прагнення та до чого йдемо. Тому радимо зробити в цей день особливий:


 • Робіть візуалізацію наодинці. Бажано, щоб ніхто не відволікав і ваші думки були спрямовані на цілі та мрії. Якщо все ж таки хочете складати карту з кимось, то обирайте людину, якій довіряєте та яка не буде заздрити вашим прагненням, підтримає і допоможе сформулювати чітку мрію.
 • Створіть приємну атмосферу – поставте свічки та запаліть їх, ввімкніть гірлянду або підсвітку у мапі Enjoy The Wood, залиште в кімнаті аромапалички, аромадиффузор.
 • Згадайте всі приємні моменти, які у вас були. Дерев'яна мапа України зберігає кожен приємний момент, який у вас був у подорожах та загалом протягом життя. Подивіться на неї та налаштуйтесь на створення нового списку.
 • Увімкніть музику. Це можуть бути мантри, медитативні мелодії, класика або музика, яка налаштовує на приємні думки, спогади та розслабляє.
 • Облаштуйте м’яке місце на підлозі, дивані чи ліжку. Знесіть всі подушки, пледи, покривала та зробіть собі щось схоже на дитячу халабуду.
 • Заваріть улюблений чай, каву або візьміть інший напій. Можете й смаколики одразу взяти. Бо написання цілей та створення візуалізації може затягнутись на декілька годин. А коли все буде поряд, то менше відволікатиметесь від важливих думок.


Ви обов’язково маєте бути в гарному настрої. Раптом зранку щось трапилось, то краще відкладіть на інший день.


Прислухайтесь до внутрішнього голосу, він підкаже коли найкращий день для формування прагнень.

Сектори на карті бажань

2. Продумування секторів на карті бажань


Технік для написання мрій багато – дехто просто пише списки, хтось робить візуалізації за колесом балансу, комусь подобається хаотично розміщувати на полотні картинки та фотографії з планами. Ми ж хочемо поділитись китайською методикою.


Для візуалізації за фен-шуй вам знадобиться – ватман, простий олівець, ручка, кольорові олівці, маркери, фотографії. На папері малюєте 9 рівних квадратів – сектори. Поки малюватимете можете подумати, якими саме мріями будете заповнювати кожну сферу, щоб одразу шукати потрібні зображення.


Карта бажань має такі сектори:


 1. Багатство – лівий верхній кут. Зафарбовуєте у фіолетовий колір. В нього поміщаєте зображення грошей, скрині, дорогоцінних каменів тощо.
 2. Слава та лідерство – посередині в першому ряду згори. Має червоний колір. Відмічаєте все, що пов’язане з роботою та сферами, де бажаєте бути першим. Лідерство може бути і у колі друзів або у родині чи пов'язане з хобі.
 3. Кохання – правий верхній кут. Його колір – рожевий. Якщо маєте кохану людину, то приклеюєте спільні фото.  Якщо не маєте кохання, але хочете, то знайдіть потрібні фото у журналах, в інтернеті. Реальних людей, які подобаються краще не використовувати, бо це поганий посил на розлучення.
 4. Сім’я та домашні тваринки – лівий край другого рядку. Зробіть його зеленим кольором та помістіть картинки, які асоціюються з теплом, затишком, добробутом, сім’єю або ж приклейте фотокартки власної родини.
 5. Навчання – нижній лівий кут. Зробіть його коричневим або бежевим. Помістіть анонси чи банери всіх курсів, навчань, які бажаєте пройти.
 6. Кар’єра – середній квадрат нижнього ряду. Має синій або блакитний колір. Зобразіть все, що асоціюється зі зростанням доходів, роботою, планами та саме вашою діяльністю.
 7. Подорожі – нижній правий кут має металевий відтінок. Зберіть всі фотокартки міст, країн, в яких мрієте побувати. Мабуть, це один з найприємніших пунктів.
 8. Здоров’я – центральний квадрат. Має жовтий колір. На зображенні мають бути здорові, щасливі, усміхнені люди.
 9. Діти та творчість – правий бік другого рядку. Залишаєте білим. Обирайте фотографії дітей, якщо бажаєте мати їх цього року. Раптом ні, то нічого не приклеюєте. А якщо плануєте опанувати нове хобі, то обов’язково зафіксуйте.


3. Формулювання цілей на рік


Щоб простіше сформувати цілі, радимо подивитись на досягнення за минулий рік. Зробіть список всього реалізованого за 2022. Знайдіть ваш список з намірами та подивіться, що збулось, а що можете перенести у 2023. На тлі цього аналізу сформуйте 100 цілей на рік. У список попадуть як великі, так і маленькі мрії. Хоча дрібних та не важливих бажань немає. Якщо це є у вашій голові, то воно цінно для вас і заслуговує уваги.

 

Завдяки цій практиці ви краще зрозумієте бажання та виберете з них свої, а не навіяні соцмережами, родиною, суспільством. При цьому вже на 20-тій цілі може стати складно та почнете думати: «що ще писати?». Проте варто зробити саме 100 пунктів. Це значно розширює ваші кордони, показує чого насправді бажаєте та відкриває нові можливості.

Створення плану в блокноті

Надихаючі ідеї цілей на рік


Не оцінюйте наміри, які писатимете. Знайдіть місце у своїй свідомості для всього, що хочеться. Ви навіть можете написати такі небанальні цілі:


 • Тиждень пролежати на дивані, дивитись фільми/серіали та відпочивати.
 • Доторкнутись до крильця пінгвіна.
 • Обійняти жирафу.
 • Переночувати на дикій природі.
 • Навчити папугу говорити.
 • Перемогти з собакою в змаганнях.
 • Пофарбувати волосся в новий колір.
 • Піти на курси шиття.
 • Зробити свій перший глечик.


Якщо відчуваєте, що складно писати та дійсно немає жодної думки, то ставте питання:


 • Щоб я хочу зробити?
 • Що я хочу спробувати?
 • Чого хочу навчитись?
 • Що я хочу мати?
 • Що я хочу змінити?
 • Що мені зараз потрібно?
 • Що роблять інші і що з цього хочу робити я?


100 бажань та цілей можуть бути дуже різними. Не обмежуйте себе та не зупиняйтесь. Записуйте все, що спадає на думку. Бо ці ідеї не просто так з’явились у вашій голові.


4. Розподілення цілей по секторахУ другій пораді ми описали, які розділи мають бути на ватмані, у третьому пункті ви склали 100 цілей, які тепер можна розміщувати на аркуші та розділяти за секторами. Оскільки це карта бажань своїми руками, то окрім приклеювання фотографій ви ще маєте написати наміри на аркуші.


Для цього:


 • Подивіться на список, приберіть пункти, які не відгукуються.
 • Відмітьте маркером цілі, які об’єднуються в одну групу. Має бути 9 груп.
 • У кожному секторі повинна бути однакова кількість пунктів. Проте радимо не дописувати бажання, краще чесно поміркуйте – чи точно ціль про вас.
 • Формулюйте запити тільки у позитивному ключі та у теперішньому часі.

Також до кожного сектору можете додати афірмації. Знайдіть їх в інтернеті або напишіть власні думки, як хочете мислити у 2023 році.

Створення карти бажань


5. Оформлення карти мрій


Переходимо до найвідповідальнішої частини – створення карти. І маємо для вас декілька рекомендацій:


 • Робіть карту індивідуальною. Не дивіться на приклади в інтернеті, бо ненароком копіюватимете бажання інших. У цій статті ви дізнались про механіку роботи з намірами і тепер заповнюйте полотно так, як відчуваєте.
 • Намагайтесь дотримуватись одного стилю. Це не чітке правило, проте якщо робота буде гармонійною по кольору, розміру, об’єму, то й життя буде таким.
 • Якщо вмієте добре малювати, то можете зробити замальовки деяких бажань. Так наміри будуть ще сильнішими і ви вкладете свою енергетику у полотно.


Додатково можете взяти дерев’яну основу, щоб надати ватману чітку форму та було зручно закріпити його на стіні. Для оформлення візьміть блискітки, стікери, наліпки. Приклеюйте фотографії так, як бажаєте, користуйтесь матеріалами, які подобаються. Головне правило – зберегти кількість секторів та їхній колір. 

Що робити з картою візуалізації мрій після

Полотно завжди має бути перед очима. Краще повісити його біля ліжка або над робочим столом, щоб щодня дивитись. Виділяйте по 5-10 хвилин вранці та ввечері і перечитуйте записи, передивляйтесь картинки та проговорюйте афірмації.

Перед прийомом гостей ховайте карту. Друзі, родичі можуть ненароком оцінити прагнення, позаздрити або негативно подумати. Тому від сторонніх очей ватман ховайте, а перед найближчими людьми залишайте. 

Щоб дошка візуалізації бажань працювала, треба її активувати. Для цього помістіть картинку найпростішої мрії (купівля джинсів, перегляд фільму, зустріч з подругою, похід до ресторану) та протягом 1-3 днів виконайте її. Потім подякуйте Всесвіту за виконане бажання.

Карта візуалізації над робочим столом


Постановка цілей на рік – цікавий та незвичайний процес. Він дозволяє зануритись в себе, краще себе пізнати, помріяти та побачити яким буде 2023. Ми автори свого життя. Звичайно, наміри самі по собі не реалізуються. Проте тримаючи їх перед собою, ви завжди будете знати до чого йдете та які дії треба зробити для досягнення мети.

Напишіть в коментарях, чи створювали колись карту бажань та чи будете робити на 2023?


3 коментарів
Відправити

Забутий пароль?

Оберіть опції