Обробка фотографії

Секрети вдалих фото від професіоналів

26 січня, 2023
2858
6 хв.
Smile 1 Love 4 Ha-ha 0 Woow 0 Cry 0 Evil 0

Соцмережі настільки стали частиною нашого життя, що ми багато навичок отримуємо задля них. Мова йде про вміння створювати візуальний контент, а потім його обробляти. Зображення та відео – основа будь-якої соцмережі. В Україні найпопулярніший Instagram, в ньому якраз головний візуал. Тому навичка робити естетичні фотографії потрібна кожному. Тим паче це можливість не тільки зберегти важливі моменти, а й зробити це гарно.

 

Команда Enjoy The Wood вирішила допомогти вам з цим питанням, тому дізналась думку наших спеціалістів та зібрала всі поради в одну статтю. Після неї ви назавжди визначитесь який стиль подобається, як зробити гарне фото та що роблять професіонали під час обробки.

 

Як зробити гарне фото

Роль світла у вдалій фотографії

 

Світло у фотографії – основа вдалого кадру. Саме це може зробити картинку гарною або зіпсувати її. Світлом можна створювати затишну атмосферу, підкреслювати переваги людини чи речей, навіювати смуток. Можна зробити кадр об’ємним або плоским, щоб хотілось розглядати або щоб він став “черговим звичайним портретом”.

 

Дамо декілька важливих правил по роботі зі світлом:


 • Найкраще для фотосесії денне освітлення. Натуральне світло м’яке та приємне оку. Спеціалісти виділяють “золоті години” для роботи – світанок та захід сонця. Це дійсно лише по 1 годині, коли сонце дає приємний теплий колір, не додає жорстких тіней та не змінюється на помаранчевий.
 • За можливості підійдіть до вікна. Якщо фотографуєтесь в приміщенні, то краще підійдіть до вікна з природним освітленням або знайдіть пересувне штучне світло.
 • Світло на обличчя. Найбільший акцент лампи зі штучним світлом має бути на обличчя, якщо робите портрет.
 • Користуйтесь обладнанням. Для створення цікавої світлини використовуйте ліхтар з різних боків. У професійному світі це називається схема освітлення.  Для цього використовують спеціальні лампи, які роблять світло контровим, основним, що заповнює або фоновим.
 • Працюйте з налаштуванням штучного світла. Незалежно від погоди можете зробити тепле або холодне фото. Простими словами – кадр буде більш коричневим або більш блакитним. Це можна зробити завдяки налаштуванню професійного обладнання.

 

Світло не зробить зображення ідеальним, але це дасть гарну базу для подальшої роботи. Багато фотографів дуже вкладаються саме в цей інструмент, щоб отримати максимально якісний та гарний кадр для мінімального втручання під час обробки. Водночас робота зі світлом потребує досвіду та постійного вдосконалення навичок.

Як обрати локацію для зйомки

 

Ще один важливий пункт для отримання гарних світлин – місце. Його варто відповідально обирати та довіритись професіоналу, якщо плануєте повноцінну фотосесію. Якщо ж бажаєте самостійно зробити світлини, то в виборі локації допоможуть ці питання:Яка ідея зйомки? Вона передбачає вулицю чи приміщення?


 • Як почуваєтесь, коли на вас дивляться незнайомі люди?
 • Чи буде у вас реквізит? І який?
 • Наскільки далеко бажане місце та чи є схожі поблизу?
 • Чи потрібне додаткове обладнання?

 

Фон на фотографії має бути гарним, бо його точно буде видно. Спеціаліст не зможе постійно робити портрети, та й кадри тоді будуть одноманітними. Тому над місцем, декором, деталями треба поміркувати.

 

Обробка фото

 

Деякі люди люблять фотографуватись вдома. І це класна локація для сімейної фотосесії, коли всім членам родини потрібно бути розслабленими, щирими та щасливими. Якщо плануєте таку зйомку, то рекомендуємо прикрасити кімнату тематичним для вашої родини декором. Наприклад, це можуть бути:


 

Натуральний декор на стіну стане і чудовим фоном, і дозволить родині додатково взаємодіяти один з одним, і створить певну історію, яка пройде червоною ниткою по всій зйомці. А як приємний бонус – отримаєте залученість та увагу від аудиторії в соцмережах. Підписникам буде цікаво дізнатись де придбали такий декор та яка ваша тревел історія.

Як покращити якість фотографії

 

Найважливіше в ідеальних світлинах підготовка та робота з наявними можливостями. Тому обов'язково враховуйте та вивчайте детальніше базові моменти:


 • Освітлення.
 • Композиція.
 • Декор.
 • Техніка.
 • Додаткове обладнання.
 • Навички.
 • Налаштування камери.

 

Чим більше інформації, вмінь та досвіду матимете по кожному пункту, тим чіткішими та якіснішими будуть кадри. А вже потім можете переходити до тестування різного формату обробок, покращення якості та експериментів.

Покращення якості готового фото

 

Покращити якість фото можна також за допомогою спеціальних програм. Вони бувають для ПК та для смартфона. Багато компаній створюють одразу дві версії, бо знають, що професійні фотографи та дизайнери користуються обома програмами, а любителі – завжди обирають мобільні аналоги.


Як редагувати фото


Софія Бабич, спеціаліст по фотоконтенту Enjoy The Wood, рекомендує:


 • Використовувати фільтр, пресет або погратися з автоматичними налаштуваннями.
 • Обрізати зайве.
 • Вирівнювати лінії.
 • Пожвавити кольори.
 • Налаштувати баланс білого.
 • Видалити плями та зайві предмети.

 

Також пограйте з налаштуваннями контрастності, шуму, різкості, тіней, освітлення тощо. Це вже зробить кадр значно цікавішим, яскравішим та чіткішим. У смартфоні за визначеними параметрами можна редагувати в таких додатках: VSCO, Snapseed, Lightroom.

Як гарно обробити фотографію


Запорука гарної світлини – натуральність та простота. Останні декілька років спеціалісти фотоіндустрії відійшли від накладання фільтрів зі зміною кольорів, однотипної обробки та шаблонних рішень.

 

Спеціаліст Enjoy The Wood Данил Кінзера ділиться досвідом:


“Все залежить від творчого задуму, немає єдиного правильного алгоритму. Налаштовуєте оптимально експозицію, світлі та темні ділянки. Підбираєте відтінок для кожного окремого кольору (це не завжди потрібно, але дає більший контроль над результатом). Підбираєте різкість, прибираєте недоліки, щоб глядача ніщо не відволікало від об’єкта, який хочете показати у цьому кадрі. Можна спробувати редагувати окремі ділянки за допомогою масок у лайтрумі або виділенням у фотошоп”

Найкращі програми для обробки фотографій

Програми для обробки фотографій

Наші спеціалісти також поділились де і як редагувати фотографію:


 • Найкраще місце для базової обробки – Lightroom, тому пропонуємо познайомитись з ним детальніше.
 • Photoshop – програма для зміни кольору, видалення непотрібних об’єктів, додавання деталей тощо. Завантажити її можете тут.
 • А також вам буде корисною Capture One, про яку читайте тут.


Перші дві програми можете завантажити на телефон і користуватись ними у смартфоні. Ще з мобільних застосунків рекомендуємо FOCOS, який робить розмиті фотографії. Це виглядає дуже естетично, трохи загадково та приваблює увагу користувачів інтернету.

Порція натхнення від Enjoy The Wood

 

Зйомка та обробка фото – цікавий та кропіткий процес. Спочатку може бути незрозуміло та складно, проте з кожним днем результат вашої діяльності буде все кращим. Ви самі побачите як за місяць регулярної обробки зростете, як любитель. А можливо зрозумієте, що все життя мріяли стати фотографом, ретушером чи іншим спеціалістом з зображення та відео.

 

Для натхнення покажемо роботи наших фахівців та їхні результати, використовуючи всі перелічені вище поради. Тож практикуйтесь, розвивайте навичку і у вас будуть такі ж світлини.

 

Як гарно обробити фото

Вже сьогодні спробуйте застосувати хоч декілька з перелічених порад. Ми впевнені, що у вас все вийде та сподобається процес. Тому просимо поділитись вашими враженнями, напрацюваннями та досвідом в коментарях. Будь-який результат важливий.


Теги:

3 коментарів
Відправити

Забутий пароль?

Оберіть опції