Новий рік 2023

Новий рік 2023 у нових реаліях українців

29 грудня, 2022
1218
6 хв.
Smile 0 Love 1 Ha-ha 0 Woow 0 Cry 0 Evil 0

Новий рік – одна з найулюбленіших подій українців. Ми завжди мали власні традиції, готувались до свят, шанували гостей та бажали всім щасливого нового року. Проте у минулому столітті наші звичаї похитнулись: їх замінив Дід Мороз, в якого вірила кожна радянська дитина, в родині прикрашали ялинку та продовжували вірити в диво.

Сьогодні ми повертаємось до історії та знову впроваджуємо новорічні традиції. Проте що саме треба робити, що пращури робили на зимові гуляння та чи наряджали ялинку –  на жаль, не знаємо. Тому команда Enjoy The Wood поцікавилась темою, розібралась у питаннях та підготувала для вас допис про новорічні звичаї в Україні. Ці ж поради допоможуть вам створити святковий настрій, якого так не вистачає.

Новорічний натюрморт

Цьогорічні новорічні традиції українців

 

69 років наші батьки, бабусі й дідусі чули лише про Діда Мороза, який приносить іграшки слухняним дітям. Новорічна ялинка замінила різдвяну. Прикрашали її ватними Дідом Морозом та Снігуронькою, дощиком, сніжинками з паперу. А у день перед святкуванням обов’язково всі родини готували салат “Олів’є” під звуки “Блакитного вогника” чи “Іронії долі”. Багато хто з вас зараз міг подумати: “Це ж про мою родину. Все саме так і було”.

 

Все, що перераховано вище – навіяні традиції, не наші. Новій рік 2023 стає роком змін. Ми відмовляємось від радянських правил та згадуємо наші звичаї. Саме тому цього року багато українців 25 грудня святкували Різдво, вбирались у національний одяг та готували 12 страв.


Українські ялинкові іграшки

 

Зимових свят багато і на кожне з них є свої традиції. Українці вже самостійно розпочали повертати звичаї у буденність та відмовлятись від усього радянського. А також ми створюємо нові правила, які точно стануть нормою життя. Ми назбирали 5 таких сучасних традицій:


 • Святий Миколай замість Діда Мороза – 19 грудня відбулось диво, якого чекали діти. Під подушками вони знайшли найбажаніші подарунки та подякували Святому Миколаю. А у новорічну ніч отримують подарунки від рідних. Дорослі ж давно знають, що ні Діда Мороза, ні Святого Миколая немає, тому активно тішать подарунками сім’ю та друзів, адже це ще один привід висловити любов, турботу та покращити настрій близьким.
 •  Дідух замість ялинки – раніше українці ставили солом’яний сніп замість ялинки. Цього року багато родин дізналось про цю традицію та прикрасили дідухом оселю. Ініціативу підтримали громадські заклади та туристичні місця. Натомість прикрашання - типова новорічна традиція в Україні. Тож вбирайте дерево чи дідух іграшками, солодощами та пряниками.
 •  Щедрування – через 7 днів після Різдва (за старим календарем це 31 грудня, а за новим – 13 січня) українці йшли щедрувати та бажати всім господарям щастя, здоров’я, гарного врожаю та добробуту. Оскільки святкували Різдво 25 грудня, то варто дотримуватись умовностей, тому бажаємо вам гарного щедрування 31 грудня.
 • Донат на ЗСУ для спокійного святкування – нове правило українців. Щоб новорічна ніч 2023 пройшла спокійно, потрібно задонатити та наблизити нашу перемогу. Обирайте фонд, волонтера чи наявний збір, щоб підтримати захисників та захисниць. Або зробіть приємне вашим знайомим військовим – зберіть їм пакунок та відправте на фронт. Нехай хлопці та дівчата знають, що їх чекають та вірять в їхню силу.
 • Готування вареників з секретом – у давнину господині готували “чарівні” вареники. Замість картоплі в них ховали секретний інгредієнт.У тісто загортали дрібні гроші, солодощі, сіль, зерно тощо. Це означало: достаток, щастя, горе, гарний врожай. Сучасні господині також почали власноруч робити такі вареники та подавати їх на святковий стіл для розваги.

 

Окрім цих традицій, у багатьох сім’ях є власні, тож згадайте, що робили ваші батьки, дізнайтесь коріння родини та звичаї, які були в регіоні їхнього проживання.

Як святкують Новий 2023 рік в Україні?

 

Святкувати Новий рік в умовах війни варто так, як раніше. Ми не можемо зламатись на улюблені празнування. Вже стільки пройшли, що маємо стати ще сильнішими.

 

2022 рік показав хто є хто, тож зберіться з родиною за великим столом, разом приготуйте страви. Підготуйте кожній близькій людині подарунок, навіть маленький, навіть просто шоколадку. Подзвоніть тим, хто зараз за кордоном або захищає нашу землю, дає нам можливість святкувати та посміхатись.

 

Українці з прапорами

Що можна зробити на Новий рік 2023 в Україні? На жаль, по всій країні залишається комендантська година, тому виїжджати вночі на центральну ялинку чи в гості заборонено. Проте рекомендуємо вдень зробити всі звичні справи, а ввечері бути в родинному колі. Ви можете:


 • Відвідати всіх близьких.
 • Завітати до магазинів, торговельних центрів, щоб відчути передноворічну атмосферу.
 • Покласти всі подарунки в одне місце, щоб відкрити 1 січня.
 • Сходити з дитиною на виставу.
 • Прикрасити ялинку або ж звичайне дерево біля під’їзду чи неподалік будинку.
 • Приїхати додому, подзвонити близьким. Якщо є можливість, то в 00:00 бути на зв’язку, щоб привітати і онлайн обійняти один одного.

 

Подаруйте всім свою любов та тепло. Зараз це особливо важливо та потрібно.

 

Створюємо новорічний настрій в умовах війни

 

Ми чудово розуміємо, як зараз складно відчувати звичні емоції щастя, радості, бути в передчутті дива. Але ми маємо одне велике бажання на всіх українців, і щоб воно виповнилось треба бути в гарному настрої. Для цього давайте разом налаштовуватись на свята:

 

 • Прикрашаємо оселю гірляндами на батарейках. А якщо у вас є Мапа світу з дерева з підсвіткою від Enjoy The Wood, то обов’язково вмикайте її. Нехай світиться та додає вам новорічного настрою.
 • Розмальовуємо імбирне печиво. У магазинах зараз є багато готових наборів з спеціальними їстівними фарбами. Якщо відчуваєте сили та бажання, то можете самостійно зробити. Ви і цікавою справою займетесь і смаколики до подарунків зробите.
 • Складаємо різдвяні пазли. Їх ви потім можете з'єднати клейкою стрічкою або одразу поставити у рамку та декорувати інтер’єр.
 • Слухаємо пісні Френка Сінатри та дивимось улюблені новорічні фільми. Ми вже передивились всі частини  “Сам вдома”. А ви? До речі, у цього фільму є 5 частина. Обов’язково подивіться і її.
 • Підбираємо всім близьким подарунки. Багато українських компаній роблять зимові розпродажі, тож ви ще й заощадите. Підтримуйте місцевих виробників. Саме на нас тримається країна.
 • Цього року ялинок та ілюмінації у містах немає, тому не зрозуміло де взяти новорічний настрій. Натомість пропонуємо зазирнути у кав’ярні. Український бізнес прикрасив свої приміщення та територію поряд з закладом, тому новорічна атмосфера є. Шукайте у власному місті такі кафе та надихайтесь на святкування.

 

Мапа Enjoy The Wood

 

Новорічний настрій, атмосфера та емоції від свята залежать тільки від нас. Психологи всього світу в один голос кажуть, що традиції треба пам'ятати і робити звичні справи. Тож святкуймо Новий рік та Різдво так, як ніколи раніше, гучніше співаймо щедрівки та засіваймо всі домівки, щоб в нас була щедрість та успіх.

 

Поділіться в коментарях, що плануєте робити на свята та яких українських традицій дотримуватиметесь?


1 коментарів
Відправити

Забутий пароль?

Оберіть опції