Лаконічність, чистота форм та відсутність будь-яких зайвих деталей – саме ці слова найкращим чином характеризують стиль мінімалізм в інтер'єрі. Заснований на принципах простоти, функціональності та естетики, цей стиль займає особливе місце в серці команди Enjoy The Wood.UA, всі зусилля якої направлені на створення інтер'єру, в якому кожна деталь має своє призначення.
Скажіть «Ні» помпезності
Фото від Vecislavas Popa з Pexels
Отже, середина ХХ століття, післявоєнна доба. Саме в цей нелегкий період мінімалізм, як стиль інтер'єру, бере свій початок. Саме технічний прогрес став причиною того, що багато людей почали віддавати перевагу більш лаконічному та менш хаотичному інтер’єру, в якому одразу стає зрозуміло, що де знаходиться та що потрібно робити. Справжня насолода для очей! Серед причин, чому стиль мінімалізм в інтер'єрі став настільки популярним, важливо обов’язково згадати сучасний ритм життя. Всі ми втомлені щоденними зобов’язаннями, а тому шукаємо спокою в усьому, а особливо – в домашньому затишку. Окрім того, функціональність стала основою оформлення інтер’єру з можливістю оптимізувати простір, щоб зробити його практичним та зручним. Нині чітко прослідковується фокус на екологію, що, в свою чергу, є ще однією причиною того, чому багато людей віддають перевагу мінімалізму в межах своєї домівки.
Основи мінімалізму: що варто знати?
Тепер, коли ви маєте уявлення про те, що таке мінімалізм, давайте розглянемо ключові характеристики цього напрямку. Перш за все (як ми вже говорили в попередньому абзаці) – функціональність кожної деталі, яку ви робите частиною інтер’єру. Вона обов’язково повинна мати свою роль. Інакше кажучи, прийшов час сказати ні непотрібним речам. Окрім того, в кімнаті має домінувати простота форм та ліній. Ніяких надскладних декоративних конструкцій! Виключно прямі лінії та чіткі геометричні форми. І пам’ятайте про нейтральну кольорову гамму, в якій домінують білі, бежеві, чорні та сірі відтінки. Саме вони надають відчуття чистоти та простору. Що стосується матеріалів, вони мають бути натуральними. Дерево, камінь, скло та метал здатні не лише зробити інтер’єр візуально теплішим, але й додати текстурного різноманіття. І ще одне – в мінімалістичному інтер’єрі має бути максимум вільного простору!
Як створити мінімалістичний інтер’єр вдома?
Фото від Mikhail Nilov з Pexels
Якщо ви бажаєте, щоб витонченість та лаконічність стали відмінною рисою вашого дому, рекомендуємо притримуватись декількох простих правил.
-
Приберіть всі зайві предмети з кімнати. Залиште лише те, чим користуєтесь.
-
Краса мінімалізму в деталях! Обирайте акцентні деталі, віддаючи перевагу акуратним вазам, чорно-білим картинам, скульптурам. Прекрасно вписуються в мінімалістичний інтер’єр мапи світу. Якщо вам потрібні ідеї мінімалізму в інтер'єрі, щоб створити так званий візуальний акцент в просторі, саме мапа допоможе це зробити.
-
Якість понад усе. Комфорт та глибину інтер’єру додають натуральні текстури. Дерево теплих відтінків, плетені вироби, натуральний текстиль – ваш вибір.
-
Нейтральні кольори. Безпрограшний варіант – натуральні відтінки, теплі та природні кольори, без «домішок». Це синоніми комфорту та лаконічності, які притаманні мінімалізму. Зверніть увагу на світло-сірий, бежевий та пісочний відтінки.
-
Освітлення допоможе розставити акценти. Зверніть увагу на лаконічні світильники, максимум природнього світла та лампи з теплим, м’яким світлом. Для різнорівневого освітлення рекомендуємо обирати світильники правильної геометричної форми.
-
Меблі повинні бути практичними та лаконічними. Вбудована шафа-купе, журнальний столик в формі куба та барна стійка чудово впишуться в квартиру-студію в стилі мінімалізм. Крім того, підійдуть багатофункціональні (закриті) системи зберігання, органайзери, відкидні столики, підвісні полиці та складні стільці. Всі вони допоможуть зекономити вдосталь місця.
-
Елементи, притаманні іншим стилям, до ваших послуг! Всі ми знаємо, які є стилі дизайну інтер'єру окрім мінімалістичного. Якщо ви бажаєте додати елементи цих стилей в свій мінімалістичний світ, обирайте максимально наближений прованс, рустик, еко-стиль та кантрі. Крім того, можна запозичити елементи лофту та еклектики, які зроблять інтер’єр теплішим та м’якішим.
Мінімалізм в кожній кімнаті: поради та ідеї
В нашому Blog Enjoy The Wood.UA ми багато говоримо про перевтілення тієї чи іншої кімнати (а іноді і всього житла!), згадуючи різні ідеї дизайну інтер'єру, тренди та надаючи поради. Пропонуємо вашій увазі декілька слушних порад, які допоможуть створити мінімалістичну оазу в будь-якій кімнаті:
-
Спальня. Будь-які меблі чи декор в спальні мають налаштовувати вас на відпочинок. Обирайте спокійні кольори для стін, стелі та підлоги, в той час як елементи декору можуть бути відсутні. Ліжко, вбудована шафа та столик біля ліжка – цього досить.
-
Вітальня. Скляний журнальний столик, диван простої геометричної форми, телевізор та вбудована тумба – це все, що потрібно вітальні в стилі мінімалізм.
-
Кухня. Забудьте нарешті про громіздкий обідній гарнітур! Його місце має зайняти лаконічна барна стійка. Блискучі, гладкі поверхні та симетрія – це must-have.
-
Ванна кімната. Сміливо поєднуйте біле з чорним чи сірим, адже це – класика жанру! Точнісінько така, як строгі лінії в сантехнічних виробах.
Отже…
Що таке дизайн інтер'єру в стилі мінімалізм? Це справжній коктейль, приготовлений з додаванням таких інгредієнтів як строгість, лаконічність та стриманість в усьому – кольоровій гамі, лініях, освітленні та декорі. Гармонійно поєднуючись в межах одного приміщення, всі вони створюють відчуття легкості, чистоти, простору та порядку.